Strona Zielone Światło dla dąbrowian

Droga i przystanki autobusowe przy nowym rondzie otwarte

Pasażerowie mogą już korzystać z nowych przystanków autobusowych „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”. Otwarta została także nowa droga między ul. Sobieskiego i Perla.

Od czwartku 22 grudnia autobusy zatrzymują się w dwóch z trzech zatok, które powstały przy nowym rondzie obok Powiatowego Urzędu Pracy.

Na przystanku „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy” umiejscowionym tuż za zjazdem z ronda w kierunku centrum [zdjęcie u góry], pasażerowie mają do dyspozycji linie nr 28, 49, 116, 140, 637, 903N, 928 i T-21.

Przystanek „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy” w kierunku Będzina – umiejscowiony za zjazdem z ronda w pobliżu stacji paliw Moya – obsługują linie 28 i 928.

Autobusy nadal będą też zatrzymywać się na tymczasowym przystanku w rejonie wjazdu na teren salonu samochodowego przy ul. Sobieskiego.

Trzecia z nowych zatok – wybudowana za zjazdem z ronda w kierunku dworca PKP – zostanie uruchomiona wraz z otwarciem nowej drogi do centrum przesiadkowego. W czwartek otworzyliśmy na razie część tej drogi – od ulicy Sobieskiego do ulicy Perla, którą można dojechać z i do ul. Siemońskiej na Koszelewie. Zgłoszenie do odbiorów odcinka od ulicy Perla do centrum przesiadkowego planowane jest w styczniu.

Miasto i PKP PLK połączyły siły

Nowe rondo przy PUP wraz z wybudowaną za Hutą Bankową drogą do dworca kolejowego jest częścią nowego układu drogowo-torowego przy stacji Dąbrowa Górnicza. W październiku otworzyliśmy przejazd pod wiaduktem łączący ulicę Kościuszki i Limanowskiego.

Wraz z przejazdem otworzyliśmy wtedy: przebudowane ulice Kolejową, Limanowskiego w kierunku Konopnickiej, a także nową drogę do skrzyżowania ulic Korzeniec i Robotniczej. Na ich styku powstały ronda, która upłynnią ruch w kierunku parku Zielona, Pogorii III czy Łęknic.

Metrolinia103

Nowa metrolinia w Dąbrowie Górniczej. Linie 16, 79 i 242 wróciły do centrum miasta

aleja_NoweZatoki

Autobusy wróciły na stały przystanek przy stacji PKP w Gołonogu

Zrzut ekranu 2022-12-29 o 18.43.47

Pięć linii autobusowych wróciło na stare trasy. Na rodziców czeka też strefa KISS & RIDE