Strona Zielone Światło dla dąbrowian

Rozkręcaj z nami Rowerowy Maj. Na czym polega akcja?

Przez cały maj dąbrowscy uczniowie i przedszkolaki będą dojeżdżać do szkół i przedszkoli na rowerach i hulajnogach. Każdy przejazd będzie odnotowany przez nauczycieli i nagradzany symboliczną naklejką w specjalnym dzienniczku. Pod koniec miesiąca aktywność dzieci i młodzieży zostanie zsumowana. Porównamy wtedy wyniki poszczególnych placówek i nagrodzimy zwycięzców.

Akcja poprzez zabawę z elementami rywalizacji ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i rowerowych dojazdów do szkół i przedszkoli. Na krótkich dystansach dzieci mogą dojeżdżać na zajęcia właśnie na dwóch kołach.

– Chodzi nie tylko o pokazanie młodym ludziom, że to doskonały sposób poruszania się po mieście, ale również o poranną porcję ruchu i dawkę dobrego humoru i uśmiechu, którą gwarantuje jazda na rowerze. Z pewnością przyda się ona podczas codziennych obowiązków i zabawy – mówi Wojciech Juroff, naczelnik Wydziału Marki Miasta, Kultury i Sportu.

W akcji Rowerowy Maj biorą udział również inne miasta w Polsce (w naszym regionie jest to np. Będzin). Na stronie www.rowerowymaj.pl można zobaczyć rowerowo-hulajnogowe statystyki z poprzednich edycji akcji, która po raz pierwszy odbyła się w 2014 roku w Gdańsku i każdego roku przyciąga coraz więcej młodych uczestników z całego kraju.

Metrolinia103

Nowa metrolinia w Dąbrowie Górniczej. Linie 16, 79 i 242 wróciły do centrum miasta

aleja_NoweZatoki

Autobusy wróciły na stały przystanek przy stacji PKP w Gołonogu

Zrzut ekranu 2022-12-29 o 18.43.47

Pięć linii autobusowych wróciło na stare trasy. Na rodziców czeka też strefa KISS & RIDE